A.H. Riise Black Barrel

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Panenské Ostrovy
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu A.H. Riise Black Barrel

Na vôni cítiť výraznú arómu po dochutení koreninami. Veľmi mi to pripomína rumové pralinky, spolu s ich výraznou sladkosťou. Chuť nesie v sebe náznak škorice, badiánu a kardamónu, ktoré vo mne vyvolávajú spomienky spojené s vianocami. Alkohol je slabší, ale za to veľmi príjemne piteľný. Výrobca priamo neuvádza zloženie korenistej zmesi, ale za to ich kombinácia je naozaj veľmi príjemne vyladená. Rum by som radil medzi tie slabšie a dezertnejšie.

Silná a prenikavá vôňa je pre tento rum charakteristická. Dôvodom je zmes použitých korenín, kde mi najviac vyniký škorica (snáď tam nejaká je :D). Chuť je veľmi príjemne sladká. Opäť vyniká krásna korenistá chuť. V závere je rum ostrejší v hrdle, ale stále prijemný na popíjanie v dobrej spoločosti. Chuťovo ho ocenia určite obe pohlavia.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Black Barrel zreje po dobu 12 rokov v dubových a samozrejme vypálených sudoch. Preto je pomenovaný ako Black Barrel. A.H.Riise výrobu tohto rumu prísne limituje jeho množstvá. Vyrába sa zmiešaním viacerých druhov rumov s poctivo vybratou zmesou korenia na základe historických skúseností najnámejšieho lekárnika na svete Alberta Heinricha Riise, ktorý je pôvodom z ostrova Saint Thomas. Jeho receptúra je postavená na 175 ročnej tradícii s miešaníma výberom najkvalitnejších rumov. Tento rum sa vyrába lúhovaním (macerovaním) tajnej zmesi korenín, ktoré boli dôkladne vybraté z poznatkov zakladateľov tejto značky.