A.H. Riise XO Reserve Christmas Rum

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Panenské Ostrovy
Vek Vek: 20 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu A.H. Riise XO Reserve Christmas Rum

Ide o príjemne voňavý blend (zmes), ktorého chuť je príjemne ovocná a veľmi slabá po alkohole. Výrazné ovocné tóny sú najsilnejšou stránkou tohto rumu a preto je vo svojej chuti príjemne jemný a "šťavnatý". Cítiť v ňom bobulové plody ako sú maliny a hrozienka sladkých čerešní. Mňamka!

Pre mňa priama konkurencia pre Don Papa rum a adept na jeden z TOP rumov. Silná sladkastá chuť z neho robí veľmi príjemné pitie. Prvá ochutnávka doslova prekvapí, kedže takto silné a zároveň vyvážené chute som naozaj neočakával.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

A.H Riise XO Reserve možno považovať za jedinečný rum, ktorého základ pochádza z Karibiku. Vyrába sa ručným zmiešaním niekoľkých rôznych druhov rumov. Tie zrejp až 20 rokov, vďaka čomu získavajú svoju jedinečnú zlatistú farbu. Má bohatú chuť so sýto ovocnou príchuťou. Dajú sa v nej nájsť chute pomaranča, manga, papáje, či dokonca vanilky. Záver je neskutočne jemný a dlho trvajúci. Ako väčšina rumov od tohto výrobcu, tak aj tento bol vyrobený v limitovanom počte. Každý sud je veľmi poctivo vybratý Master Distiller-om a individuálne naplnený tzv. Single Barrel. Fľaše sú jednotlivo označované s vlastným číslom a číslom suda, plus s dátumom, aby ste vedeli kedy bol tento rum stáčaný.