Bandita Black 3 ročný

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 50%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Česká republika
Vek Vek: 3 roky
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu Bandita Black 3 ročný

Veľmi ľahká kakaovo karamelová vôňa, ktorá je fakt, že príjemná. Pri ovoniavaní nevystupuje sila alkoholu. Spojenie "prašného" kakaa a karamelu je jemné a vyvážené. Toto spojenie vytvára v istých momentoch pocit ako keby som privoniaval ku čerstvo pomletej káve. Chuť je orieškovo kakaová a pripomína mi orechový likér. Hladký úvod, stredne silná sladkosť s chuťou po orechoch kde cítiť aj kakao dáva tomuto rumu skvelú výslednú kombináciu chutí. Aj napriek svojej 50% sile je toto veľmi príjemný a piteľný rum, v ktorm si nájdu to svoje aj dámy. Radil by som ho skôr medzi dezertnejšie a plne vyvážené rumy, ktoré sa dajú piť samostatne, pretože im nič nechýba. Viem si predtaviť ho nakombinovať ku sladkým dezertom. Po dopití ešte jedna zaujímavosť: po dopití zanecháva v ústach chuť po káve, čo mňa ako "kávomilca" nesmierne teší. Pomer cena a výkon tohto rumu je na 1*. za svoju cenu a skvelú chuť patrí medzi mojich rumových favoritov. Najlepší rum vo svojej cenovej kategórii, ktorý som mal možnosť doposiaľ ochutnať.

Úžasná ľahká a plná vôňa. Cítiť prenikavú sladkosť podobnú kávovému likéru. Túto vôňu si neuveriteľne vychutnávam. Jedná sa percentuálne o silnejší rum. Na vôňu by som ho však netipoval tak silný, ale skôr niekde v kategórii Baylis (upraviť názov, ako sa má písať, nechce sa mi googliť). Na ten sa mi podobá svojou vôňou najviac. Chuť je prekvapivo veľmi jemná a preráža výrazná dochuť po káve. Je to príjemné dezertné pitie. Určite očrí pánov, ale aj dámy. Je až neuveriteľné, že sa jedná o Panamský rum, ktorý blendujú bratia Česi. Gratulujem k výsledku :). Nasladlosť, jemná korenistá intenzita a veľmi vyvážená alkoholová dochuť. Super pitie za rozumný peniaz.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Black Bandita je 3 ročný rum, ktorý je dochutený tradičným korením z latinskej Ameriky a to škoricou a vanilkou. Pre dosiahnutie lahodnej chuti sa v rume macerovala 72 hodín čerstvo upražená káva, ktorá dodáva rumu jeho nádhernú tmavú farbu. Ide o špeciálnu edíciu rumu, ktorý bol vyrobený na počesť prvého kartografa, korzára a obchodníka Augustina Heřmana (1605 – 1686). Rum poukazuje na prácu p. Augustina ako slávneho priekopníka v obchode s tabakom, ale aj ako skvelého kartografa, ktorý ako prvý dokonale zmapoval oblasť Marylandu a Virgínie. Za tieto mapy získal veľké uznanie a tiež aj pozemky v merilendu, ktoré pomenoval Bohemian Manor (České panstvo). Bandita Black vystihuje ale jeho odvrátenú tvár ako kapitána lode La grace, s ktorou prepadáva nepriateľské lode u pobrežia Guatemaly, aby získal čo najväčšiu korisť tabaku a cukrovej trstiny.