Diplomatico Rum Reserva Exclusiva 12 ročný

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Venezuela
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Diplomatico Rum Reserva Exclusiva 12 ročný

Sladká a stredne silná alkoholová vôňa, ktorú zastupuje sladko-kyslé ovocie. Na chuť ide o príjemné pitie, ktoré možno považovať za univerzálne pre väčšinu rumových nadšencov. Dochuť je ovocný až hrozienkovo šťavnatá. Rozhodne ide o dobrý rum za priaznivú cenu vo svojej kategórii. Dizajnovým prevedením je to skvelý tip aj na parádny darček.

Vôňa sa prezentuje výraznejším alkoholom a pre mňa dosť ostrým úvodom, ktorý je jemne kyslý, až trpký. Napriek tomu ide o príjemné a dobré pitie. Chuť nesie v sebe ovocie s náznakom kyslosti.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Diplomatico v tomto počine ponúka blend rumov vyrobených v kotlíkových destilačných zariadeniach, a zrejúcich v priemere 12 rokov. Ide o sladký rum s ovocnou chuťou, ktorá je charakteristickým znakom všetkých Diplomático rumov. Tento ale obsahuje vyššiu koncentráciu a intenzívnejšie prepracovanú chuť po karamele a sladkom mede. Je to rozhodne zaujímavý rum, ktorý sa stal veľmi obľúbeným u väčšiny milovníkov rumov. Je aj držiteľom ocenenia Best of Category rumov zrejúcich od 9 do 15 rokov, ktoré získal na International Rum Festivale v roku 2008.