El Comandante Reserva Exclusiva

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Panama
Vek Vek: 18 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu El Comandante Reserva Exclusiva

Chuť je jemná až smotanovo nasladlá, ktorá v sebe nesie výrazný podtón drevnatosti, ale veľmi príjemne sladkej. Sila alkoholu je mierne stredná a vôbec neprekáža pri ovoniavaní. Musím povedať, že som ho už ochutnával aj mierne zachladený, ale izbová teplota mu svedčí oveľa viac. Chuť: v prvých sekundách prekvapí sladko smotanový úvod, za ktorým nasleduje korenistejšie nakopnutie, ktoré trvá len chvíľku a hneď ho nahradí opať príjemná sladkosť. Na jazyku ostáva po dopití príjemná sladká a drevnatá chuť. Ešte musím poznamenať, že pri výdychu príjemne "pošteklí" dymová korenistosť. Komplexné a meniace sa chute robia z tohro rumu zaujímavú "hračku" na neustále spoznávanie. Pre trochu stredne silnú alkoholovú silu ho skôr ocení mužské pokolenie, ale určite si nájde miesto aj u dám, ktorým neprekáža mierne vyššia pocitová sila a korenistosť v jeho úvode na jazyku.

Jemná vôňa s nie výrazným alkoholovým úvodom. Tažko sa mi zachytáva konkrétny profil vône, teda niečo charakteristické. Chuť je krásne nasladlá, veľmi príjemná až ovocná. Na konci je jemne korenistá. Po chvíľke po jeho dopití cítiť výraznejšie ovocné tóny. Každé ochutnanie má svoje čaro, ktoré poteší obe pohlavia.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

El Comandante je rum pochádzajúci z centrálnej časti Panamy. Ide o výsledok z destilérky, ktorá funguje už viac ako 100 rokov a ktorá si udržuje svoju zásobu 50 a viac ročných rumov, ktoré sa využívajú aj na výrobu limovaných edícií. Na fermentáciu využívajú vlastné kvasinky, ktoré starostlivo stráži ako jedno zo svojich tajomstiev. Po tom, ako je pripravený melasový základ, tak prichádza na rad destilácia v kontinuálnom zariadení. Výsledný destilát sa ukladá do sudov na zrenie. Konkrétne El Comandante Reserva Exclusive zreje v sudoch po bourbone. Ide o blend viacerých rumov vo veku od 7 do 18 rokov. Staršie rumy prepožičiavajú výslednému rumu príjemné karamelové tóny, ktoré prechádzajú až do vanilky. Mladšie mu dodávajú drevnaté chute, ktoré prichádzajú pri ochutnávaní ako prvé. Aj preto sa odporúča tento rum popíjať samostatne, alebo ku cigare. V aróme je cítiť dub, karamel, hrozienka a korenie. Chuť si nesie drevnaté tóny, karamel, vanilku s prechodom až do sladkého vína. Záver je príjemný s drevnatým ukončením.