Emperor sherry finish

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Maurícius
Vek Vek: Neznámy
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Emperor sherry finish

Sladká sherry vôňa. Asi prvý rum, ktorý ako vonia, tak aj chutí. Trpkejšia chuť na záver pripomína hrozienka, ale neuberá tomuto rumu na jeho celkovej veľmi príjemnej a sladkej chuti. Chuť je komplexná, vyvážená, ľahká, jemná a s alkoholovým "chvostíkom" :D.

Vôňa sladká a neskutočne aromatická (pripomína mi to čerešňový kompót). Zakončenie je trochu zvláštne a pre mňa nie úplne príjemné. Chuťovo veľmi jemný rum, ktorého chuť alkoholu vyrazí až po prehltnutí :). Tento rum by bol geniálny v miešaných drinkoch.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Chutný rum, ktorý je pôvodom s Mauríciusa pri pobreží Madagaskaru. Ide o  zmes tradičných rumov, ktoré vytvorili sladký a chutný rum, v ktorom je cítiť kávu s cukrom, čerešne v brandy a náznak jablka poliateho medom. Bol vyrobený destiláciou čistej čerstvej šťavy z cukrovej trstiny a melasy. Výsledkom je bohatá chuť, ktorú rum získal spojením chutí po čerstvo lisovanej cukrovej trstine, exotickom ovocí a kvetov. Symbolom tohto rumu je britský kráľ Juraj V. Chuť a vyváženosť rumu ponúka jemné tóny vanilky, karamelizovaného ovocia a vína sherry. Rum zrel v drevených sudoch French, American & Sherry.

 

Chuť: Jemná s náznakom dreva a karamelizovaného ovocia. Prevažujú aj jemné tóny tmavej čokolády a kávy. V ústach pretrváva dlhotrvajúca lahodná chuť.

Vôňa: Zemitá aróma po sušenom ovocí, zrelých fíg a pomarančovej marmelády, ktorá tvorí jeho pozadie. Suchý a hrejivý nádych vystriedajú bohatšie tóny sherry a čerstvého ovocia. Na vôni prevláda aj vôňa kávy, korenia a tmavej čokolády.