Gold of Mauritius Dark Rum

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Maurícius
Vek Vek: 5 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Gold of Mauritius Dark Rum

Zaujímavá melasovo-trstinová vôňa s náznakom karamelu. Rum má veľmi zaujímavú mahagónovú farbu a keď to dáme do kombinácie s peknou hranatou flašou, tak ako dizajnový darček pre náročnejších "píčov", je veľmi zaujímavý. Alkohol vystupuje stredne silno. Oceňujem zaujímavú zemitú chuť, ktorú zdedil pravdepodobne od drevených sudov, v ktorých dozrieval. Na jazyku vystupuje príjemná melasová chuť so silnejším alkoholovým, ale horkejším záverom.

Trochu silnejšia alkoholová a korenistá vôňa, ale veľmi príjemná a sladká. Ovocie na vôni cítiť slabšie, alebo takmer vôbec. Chuťovo na začiatku trpkejšie, ale postupne mierne sladké. Rum má zemitú vyváženú chuť. Moje odporúčanie je skôr pre pánov. Ideálny aj ako darček pre svoju luxusne vyzerajúcu fľašu.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum je pôvodom z Mauríciusa a pochádza z výrobne liehovaru Grays. Na začiaktu dozrievania je uložený do sudoch z rumu a potom sa filtruje a zreje nasledujúcich 8 - 12 mesiacov. Tento rum sa vyrába tradičkou metódou Solera, pri ktorej sa vybrali na zmiešanie 3 kvalitné rumy vo veku 1, 4 a 5 rokov. Sudy sa počas 4 ročného zrenia opakovane menili, aby sa dosiahol jedinečný výledný chuťový profil. Rum pri konci rozrievacieho cyklu je uložený do sudov po víne a ku koncu sa mieša v malých dávkach.

Chuť: Sladkastá chuť po ovocí, s čokoládovými tónmi a na záver s trochou vanilky