Havana Club Anejo Reserva

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Kuba
Vek Vek: Neznámy
Určenie Pre mužov

Naše hodnotenie rumu Havana Club Anejo Reserva

Príjemná slabúčko sladkastá vôňa s minimálnou silou alkoholu na vôni. Na Havane ma práve tento aspekt prekvapil asi najviac. Chuťou je príjemne slabo pikantný a sladký s príjemnou dochuťou trstinovej melasy.

Vôňou príjemný a jemne nasladlý a nie moc alkoholový. Okrem sladkosti a typickej rumovej vône tažko zachytiť iné tóny. na chut jemne alkoholovejší a ostrejší. Výrazné korenisté tóny doplnená sladkým zakončením sú v chuti veľmi značné. Považujem ho za slušné pitie a za razomnú cenu.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum je výnimočne jemný a chutný. Ide o presnú ukážku mimoriadnej jemnosty miešaných kubánskych rumov, ktoré svojím dlhodobým zrením a výberom najemnejších rumov vytvárajú najlepší Maestros Roneros. Añejo Reserva je teda nežná zmes rumov, ktoré boli vybrané tak, aby kombinovali svelú chuť s jemnou arómou.

Vôňa je plná komplených aróm po hruškách a jemného tabaku. Vo vôni vystupujú aj drevnaté vôňe, ktoré rum zdedil po dlhoročnom zrení v dubových sudoch.

Chuť je výrazne rumová, v ktorej sa otvára dlhotrvajúca chuť kakaa, tabaku, kávy a korenia. Je charakteristický svojou výnimočnou jemnosťou.