Kirk and Sweeney 18 ročný

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 18 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Kirk and Sweeney 18 ročný

Veľmi zaujímavá nasladlá vanilkovo čerešňová vôňa. Na chuti je výrazne ostrý úvod, ktorý prekvapí svojou dosť výraznou pikantnosťou po škorici s doznievajúcim hrejivým koncom. Na môj vkus je možno až príliš ostrý. Po dlhšom ochutnávaní aspoň mňa začína jeho chuťový profil presviedčať, že oceniť ho budú vedieť hlavne skutoční gurmáni. A to najmä preto, že v jeho "zložitosti" sa ukrýva aj jeho komplexná duša, ktorú nemusí pochopiť úplne každý.

Voňavý a príjemne nasladlý s výraznou vôôu po káve/čokoláde a jemne po hrozienkach. Ovocie cítiť pomenej. Rum je jemný na chuť a alkohol v ňom nie je príliš výrazný, čo ho robí v celku ľahkým pitím. Nie je chuťovo tak výrazný, ako na vôňu, čo trochu prekvapí. Stále však cítiť nasladlé chute, ale málo výrazné na odlíšenie od konkrétnej chuťovej črty. Vhodný pre pánov ako aj dámy.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rumový počin Kirk and Sweeny je rum pochádzajúci z Dominikánskej republiky, ktorý je vyrábaný z ručne zbieranej čerstvej cukrovej trstiny a v malých šaržiach. Rum zreje v amerických dubových sudoch po minimálnu dobu 18 rokov. Vôňa je typicky cítiť po vanilke, sherry a hrozienkach. Chuť je výrazná po sušenom ovocí, muškátovom oriešku, škorici a jemne vystupujúceho dubového dreva. Záver je dlhý a príjemne hrejivý.