Plantation Black Cask Barbados & Jamajka

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Barbados
Vek Vek: Neznámy
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk
Zistiť cenu
na drinkcentrum.sk

Naše hodnotenie rumu Plantation Black Cask Barbados & Jamajka

Vôňou mi rum pripomína sladké drievko, hrozienka a náznam ťažšieho kardamonu. Všetky tieto arómy pekne sprevádza sladkastá, jemná a príjemne zaoblená komplexnosť. Chuť je slabo korenistá, príjemne nasladlá s ťažším drevnatejším koncom. Celkovo tento rum prechádza 3 chutnými fázami: Počiatočná sladkosť, neskôr mierna ostrá korenistosť a až v samom závere a na zadnej časti jazyka ucítite príjemnú "ťažkosť", ktorú tvoria drevnaté tóny. Za mňa skvelý rum s vlastnou hlavou. Udeľujem mu 8 z 10 pomyselných bodov :).

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Nová zmes bohatého Pot Still rumu, ktorého pôvod pochádza z Jamajky a Barbadosu. Dve rumové krajiny, ktoré produkujú skvelé rumy. Barbados dodal tomuto blendu sladkú mäkkosť. Black Cask je výsledkom unikátneho dvojitého zrenia. Rumy po destilácii ostali vo svojej krajine dozrievať ešte niekoľko rokov vo veľkých 200 litrových dubových sudoch. Potom boli presunuté do Francúzska, kde prešli do druhej fázy zrenia v malých vypálených dubových sudoch. Tento postup dodal tomuto rumu elegantnú dymovosť a komplexnosť.

Vôňa má prvy sladkosti, vareného jablka, karamelu, vanilky, medu, byliniek a gáfru. Chuť je plná a kopíruje vôňu. Neskôr sa pridáva škorica, klinčeky, fondán a vanilkový krém s tónmi broskyne, kokosu, hrušky, mandlí a kávy. Záver je dlhý, po sladkom drievku, melasy, kakau a muškátovom oriešku.