Relicario Ron Dominicano Superior

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Relicario Ron Dominicano Superior

Pekne zaoblený karamelovo drevnatý úvod. Cítiť alkohol, ale drevnatá vôňa ho dosť zjemňuje. Pri hlbšom nádychu vystúpi pikantnosť, ale príjemne sladká. Chuť je výraznejšie pikantná, horúča a dlho trvajúca, no napriek tomu príjemne drevnatá s malým náznakom sladkosti. Svojim profilom je určite "tuhší", výrazne suchší a určitený skôr pre silnejšie nátury.

Sladká jemne alkoholová vôňa s karamelovým nádychom. Ovocné tóny nijak výrazne neprenikajú. Ostrejšia až pikantná chuť so sladkosťou. Pri väčšom dúšku presvedčí zaručene skôr pánov. Celkovo chuťový profil je výrazne silný po alkohole a pre mňa menej príjemný na pitie. Nezaradil by som ho k mojim obľúbeným, aj keď ako darček je určite dobrou voľbou.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ron Relicario je prémiovo luxusný blend 5, 8 a 12 ročných rumov, ktoré pochádzajú z Dominikánskej republiky. Pri jeho výrobe sa používa sofistikovaná metóda typická pre Španielsko a výrobný proces Brandy a Sherry dodáva rumu jeho jedinečnosť. Tieto rumy dozrievajú v dubových sudoch po bourbon whiskey. Vôňa tohto rumu je nasladlá a pripomínajúca vôňu sušených sliviek a zrelé hrozno. Chuť je spojením korenia, sladkých mandlí a vanilky. Po vypití sa postupne rozplýva na jazyku a umocňuje svoju jedinečnú chuť.