Ron Esclavo Sherry Finish

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 46%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy

Naše hodnotenie rumu Ron Esclavo Sherry Finish

Vôňa je prenikavo a štipľavo alkoholová, ktorú v závere sprevádza bobulovité ovocie v spojení s drevnatými tónmi a prepáleným karamelom. Chuť je v úvode veľmi príjemne nasladlo zaoblená, a s miernym prechodom do drevnatej, až korenistej chuti a s náznakom hrozienkovej dochute. Drevnatosť pri odznievaní výrazne preráža na jazyk, ale rumu to neuberá na jeho príjemnej komplexnosti, ktorá je až dymovo vyvážená. Postupne v ústach môžete cítiť prechod medzi chuťami nasledovne: Začína to jemnou cukríkovou sladkosťou, ktorú postupne vystrieda pikantná štiľavosť, náznaky dreva a príjemná sherry dochuť v závere. Za mňa ide o veľmi príjemné pitie s hodnotením 8.5/10.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ron Esclavo v edícii Sherry Cask Finish je jeden z najlepších majstrovských blendov na svete. Tento rum starne v amerických sudoch a následne sa prevezie do Európy na pokračujúce zrenie. Blend tvorí zmes rumov, kde najstarší má až 12 rokov. Výrobok je na konci posledného roku zrenia umiestnený do sudov po sherry.

 

Vôňa je citeľne rozpoznateľná po sherry a dubových arómach. Celkovo sa sudy po sherry podpísali aj na silno červenej farbe.

Chuť je vyvážená s náznakom štavnatých sliviek, čerešní a s ľahkou drevnatou horkosťou.