Virgin Gorda Rum

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Anglicko
Vek Vek: 8 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu Virgin Gorda Rum

Svojou farbou rum pôsobí až príliš svetlo, čo by mohlo mnohých ľudí od kúpy odradiť. Sladká krémová vôňa s karamelovými tónmi a s veľmi jemno-slabým vanilkovým koncom je asi najväčšou devízou tohto rumu. Pikantno-sladký úvod so slabým náznakom vanilky smotanovo sladkým koncom a málo citeľnou dymovou dochuťou. Aj takto by sa dala popísať jeho chuť. Radil by som ho medzi stredne silné rumy, ktoré patria medzi tie univerzálnejšie, pokiaľ neviete či máte radšej ostrejšie, alebo jemnejšie chute. Odporúčam podávať pri izbovej teplote, alebo len vo vychladenom pohári bez ľadu. Keďže predajná cena je niekde na úrovni 27 eur, tak za túto cenu sa dajú určite kúpiť aj lepšie profilované rumy.

Ako prvá ma prekvapila jeho žltá farba. Vôňa je veľmi jemná, príjemná a ovocným citrusovým záverom. Chuť je prekvapivo ostrá, silno alkoholová a korenistá (doslova až škriabe v hrdle). Po odporúčaní je dobré ho nechať chvíľu odvetrať. Osobne mi však nesadol ani po tejto odporúčanej taktike. Čo chuť jemne zlepšilo je trochu vychladený pohár. Záver je však stále silno korenistý, až pálivý. Chuť je veľmi zemitá a jeho uplatnenie vidím skôr u pánov.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum Virgin Gorda je zmes rumov z Barbadosu, Jamajky a z Trinidadu. Má veľmi charakteristickú chuť, je 100% bez farbív, príchutí, alebo aromatických prísad. Tento rum sa vyrába klasickou destiláciou fermentovanej cukrovej trstviny v periodických destilačných prístrojoch. Tento výnimočný blend dozrieva v starých burbonových sudoch, ktoré sú vyrobené z amerického duba. Keď rum dosiahne v priemere 7 rokov, tak sa zmieša do zmesi spolu s 8 ročným rumom. Jamajka dodáva rumu svoj základ a silnú kostru z melás. Barbados vnáša do rumu svoje zemité vlastnosti a zrelosť. Trinidad naopak dodáva osviežujúce tóny a vanilku.

Vôňa: intenzívna s prírodnými tónmi vanilky, arómou dreva a karamelu
Chuť: komplexná úvodná sladkosť, po ktorej prichádza chuť vanilky a burbonu.