World´s End Tiki spiced rum

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 5 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu World´s End Tiki spiced rum

Dokonale sirupovo voňajúci sladký lekvár s náznakom škorice a klinčekov. Asi najviac jeho vôňu vystihuje slovo Vianoce, prípadne čerstvo upečené medovníkyy. Na vôni je cítiť výraznú sladkosť. Chuť je ľahučká, korenistá, so sladkým úvodom a s výraznou klinčekovou dochuťou. Pripomína mi to rum A.H. Riise Black Barrel. Je to veľmi nápadito korenisté a dezertné pitie, ktoré ma každým dúškom baví viac a viac. V tomto rume cítiť riadny kus roboty a napriek tomu, že korenisté rumy nie sú moje najobľúbenejšie, tak tento mi nesmierne chutí. Za mňa pomyselných 9/10 bodov.

Prijemná sladká vôňa. Preniká v nej škorica a náznak citrusov. Od úplného začiatku vôbec neprebíja do vône alkohol. Chuťovo je jemný a bez náznakov alkoholu. Ide o krásne hladké pitie, cítiť prenikavú škoricu a kličeky. Sladké tóny v spojení s citrusmi sú veľmi vyvážené. Zakončenie je máličko suchšie. Celkovo jeden z vynikajúco vyladených rumov. Vhodný ako darček pre pánov, tak aj dámy.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum World's End je zložený z blendu rumov, ktorá pochádzajú z Trinidadu a Barbadosu a sú vo veku 3 až 5 rokov. Ide o prémiový blend karibských rumov, ktorý je doplnený o tajnú zmes korenia. V chuti je príjemne nasladlý a jemný s chuťou po výraznej škorici. Je vhodný na prípravu kokteilov tzv. "Tiki", ale skvelý je aj ako samostatné pitie.