Zacapa Centenario 23

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Guatemala
Vek Vek: 23 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Zacapa Centenario 23

Typická karamelová vôňa, ktorá ako vonia, tak aj dobre chutí. Po doznievaní chutí, cítiť oriešky, ktoré sú na pocit veľmi príjemné. Radil by som ho svojou silou medzi tie alkoholovo silnejšie rumy, takže určite nebude chutiť každému. Hlavne nie ľuďom, ktorí by vyhľadávali sladšie varianty rumov.

Slušný rum, ktorého však predchádza povesť a v skutočnosti nie je pre mňa až tak extra výnimočný. Je slušný a nesklame, avšak je viac podobný svojim profilom, takému Pyrátovi.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Vo všeobecnej rovine je tento rum považovaný za jeden z najlepších na svete. Získal svoje miesto v historických hodnoteniach a celosvetovom meradle pre svoje viaceré ocenenia v kategórii prémiových rumov. Rum má jantárovú farbu, ktorá udáva tón pre vzrušujúci zážitok. Dubová aróma v ňom rozpráva príbeh o premyslenom starnutí a vycibrenom vkuse. Chuť reprezentuje muškátový oriešok, opekané lieskovce a náznaky karamelu. Je hladký s dlhým aromatickým dozvukom na jazyku. Rums a vyrába v malom mestečku v Guatemale, ktoré sa volá Zacapaneca. Aj odtiaľ pochádza názov tohto romu. Zaujímavosťou je, že tento rum odpočíva v amerických dubových sudoch a to v nadmorskej výške vyššej ako 2300 m.n.m., ktorá pre svoju nižšiu teplotu zaručuje menšiu stratu z celkového objemu alkoholu, ktorý sa prirodzene odparuje počas starnutia.