Black Tot

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 46,2%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Karibik
Vek Vek: Neznámy
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Black Tot

Rum disponuje nádherne nasladou a ovocnou vôňou, v ktorej cítiť exotiku. Niečo ako prezreté a nakyslé mango s cukrovým nádychom. Príjemne sa ovoniava, a keďže alkoholová vôňa je minimálna, tak z nej vystupuje z pozadia aj kardamón, ktorí patrí medzi moje obľúbené korenia. Preto sa mi veľmi ľahko identifikuje :). Rum prekvapil svojou vyváženou chuťou, v ktorej cítiť jemnú hrejivosť, slabú pikantnosť, maslovú sladkosť, aby v závere vystúpila čili dochuť. Ide o veľmi zábavné pitie, ktoré sa každým ochutnaním otvára viac a viac. Celkovo by som ho radil do stredne ťažkých rumov, kedže jeho pikantnejšia dochuť, nemusí sadnúť každému. Mne ale takéto ťažšie profily občas prídu na slinu, takže ich v určitých chvíľach doslova vyhľadávam. Za mňa si zaslúži pomyselných 7/10 bodov.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum Black Tot je inšpirovaný až 300 ročnou tradíciou námorníctva. Preto je tento rum celým svojim srdcom Karibský a využité sú v ňom najlepšie rumy z Jamajky a Barbadosu a Guyany. Po dlhých rokoch testovania, bol tak vytvorený chuťou dokonalý rum. Tento tradičký karibský rum odhaľuje ovocné chute Barbadosu, plnosť chutí z Guyany a živnosť Jamajky. Destilérka týmto novým rumom, tak nahradila sladký štýl v minulosti vytváraných rumov, pričom teraz sa zameriavajú najmä na chuť a jeho vôňu.

Barbados –  zložka pochádza z najstaršej destilérky na svete. Je elegantný a plný ovocných chutí.

Guyana – krajina, ktorá produkuje jednu z najlepších cukrových trstín na svete. Ich rumy sú intenzívne a tvoria základ karibských rumov už od 18. storočia.

Jamajka – odtiaľto pochádzajú najmä ťažšie rumy, ktoré pri vzniku využívajú vlastné kvasinky a dlhší čas na fermentáciu, čí vzniknú výrazné arómy typické pre rumy z tejto oblasti.

 

Vôňa je plná ananásu, melónu, manga a sladkostí. Chuť obsahuje plné telo, s intenzívnym espressom a na konci so zázvorovým koláčom, medovým melónom, teplým kardamónom a klinčekami. Záver je dlhý a zaoblený tropickým ovocím s chilli, masala chaiom a vanilkou.