Emperor Heritage

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Maurícius
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Emperor Heritage

Rum je s typickou a veľmi výraznou karamelovo-melasovou vôňou, ktorú trochu prebíja samotný alkohol. Chuť je viac ako horko-trpká, ale na samom konci príjemne sladkastá, až pálivá. Rozhodne je to lahodný rum na jazyku a pálivejší v hrdle. Asi takto by sa dal v krátkosti charakterizovať. Za studena má dosť výraznú mätovú dochuť s drevnatým podtónom. Celkovo ho možno zhodnotiť ako veľmi príjemný počin, so stredne silným základom, čo ho radí medzi univerzálne rumy a dary ako pre pánov, tak aj dámy.

Chuťovo v prvom poháriku je ovela silneší oproti verzii Emperor Sherry finish. Trpká nakyslá chuť a krásna sladká vôňa. Jeho trpkosť po chvílke vyprchá a prejaví sa sladká chuť :D. Chuťovo ho považovať za trochu nevýrazný, alebo skôr neutrálny. Jemné odvetranie mu výrazne pomáha.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Heritage je zmes tradičných rumov, ktoré sú tvorené z čistej šťavy z cukrovej trstiny a melasy. Výsledkom tohto spojenia je ohromná bohatá farba, ktorú rum získal z lisovanej cukrovej trstiny, exotického ovocia a kvetov, ktoré tak uzatvárajú typickú korenistú chuť, ktorá je tradičná pre Maurícius. Rum zreje v drevených dubových sudoch French & American. Chuť má jemný vanilkový podtón a hrejivú komplexnosť s prenikavým a dlhotrvajúcim charakterom. Spojenie drevnatých, karamelových aróm spolu so sušeným ovocím, vanilky, pražených mandlí, korenia a jemným dymovým záverom, sú pre tento rum veľmi jasným znakom.