Ron Barceló Imperial

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 38%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 10 rokov
Určenie Pre mužov

Naše hodnotenie rumu Ron Barceló Imperial

Hneď v úvode ma prekvapil nekvalitný materiál použitý pri zátke. Vonia veľmi výrazne plastovo až chemicky, čo kazí celkový dojem hneď v úvode (material guma).
Chuť je veľmi prekvapivá, kedže sa tento rum pije "ľahúčko" - nerazí z neho totiž späť alkohol. Radil by som ho medzi mierne dezertný rum s príjemnou hrozienkovou chuťou, ktorý svojou silou ulahodí najmä pánom.

 

Príjemný na pitie, ľahký a vhodný na popíjanie počas celého večera. Nie je v ňom cítiť takmer žiadny alkohol. Vôňa na začiatku prekvapila (príjemná, ovocná a silno hrozienková). Zádka je ale veľmi smradlavá.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ron Barcelo Imperial - Ide o mimoriadne jemný rum, ktorý sa vyrába v malom množstve podľa rodiny Barcelo. Každý fľaša je číslovaná a tento rum, pochádzajúci z Dominikánskej republiky dozrieva v priemere 4 - 10 rokov.

Chuť: Tmavý cukor, karamelizované jablko, dub a korenie. Zakončenie možno opísať dlhým podtónom po cédrovom dreve a cigarových listov. Chuť by mala byť cítiť arómou masla so štipkou sladkých orechov, duba a jablka, ktorá vás príjemne naladí.

V roku 2008 získal rum významné ocenenie ako najlepší rum vo svojej kategórii na v súťaži International Cane Spirits Festival.