Six Saints Caribbean Rum

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 41,7%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Grenada
Vek Vek: 5 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Six Saints Caribbean Rum

Tento rum som dostal ako darček a celkom milo ma prekvapil. Six Saints Caribbean je 41,7% rum jantárovej farby. Výrobca uvádza, že rum bol vyrobený bez pridaných aditív a že dozrieval 3 až 5 rokov v ex-bourbon sudoch v tropickom podnebí. Že nebol dofarbovaný by som dokázal uveriť ako aj to, že je bez akýchkoľvek aditív (cukor, arómy). V nose je to čistý med, trstina, trstinový cukor, hrozienka a citrusy a trochu tej alkoholovej štipľavosti. Chuť je v úvode trochu surová, s jemnou vanilkou, cítiť, že sa jedná o mladší rum. Chuť postupne prechádza do suchej drevitosti, z ktorej vyskakujú citrusové a ovocné tóny, banán, hrozienka, korenie. Záver je priemerne dlhý, no skôr alkoholový, suchý, drevitý bez výraznejšej chuti. Na úplnom konci sa ozve horká čokoláda, kakao. Za mňa sa jedná o slušný suchý rum, asi nič pre úplnych rumových začiatočníkov. 7/10

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Karibský rum Six Saints je láskyplne vytvorený na malom ostrove Grenada v Západnej Indii a je pomenovaný podľa šiestich svätých farností, ktoré sa na ostrove nachádzajú. Aj keď je Grenada známa ako "ostrov korenia" v skutočnosti nejde o korenený rum! Oddaní ostrovani z Grenady ručne vyrábajú rum viac ako dve storočia.

Destiluje sa iba z čistej cukrovej trstiny, ktoré sa pestujú iba na ostrove Grenada. Dozrieva 3 až 5 rokov v ex-bourbon sudoch v tropickom podnebí. Následne sa plní bez pridaných sladidiel v malých dávkach po 41,7 %.

Fľaša sa nachádza vo veľmi peknej plechovej tube.

Farba: jantárová, medová
Vôňa: vanilka, hrozienka, ananás, med
Chuť: exotické ovocie, korenie, muškátový orech, škorica
Záver: jemný, vanilka, orechy, sušené ovocie