A.H. Riise Family Reserve

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 42%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek Vek: 25 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu A.H. Riise Family Reserve

Paráda! Už pri prvom strete s týmto rumom bolo tak trochu "cítiť", že bude čímsi výnimočný. Nádherná brondzová farba so skvelou ovocnou vôňou je toho dôkazom. Hneď tieto prvé dve vlastnosti podčiarkuje ešte sladšia smotanová chuť na jazyku. Po vypití nie je trpký, ale hladko smotanový s výrazne vyššou sladkosťou. Ako keby ste pili karamelovo-smotanové cukríky. Po krátkej chvíľke príjemne zahreje a okorení vaše hrdlo. Najlepšou vlastnosťou je komplexnosť chutí, ktoré v sebe ukrýva. Všetky chute prichádzajú postupne a v dokonalom poradí a v správnom čase. Je skvelý! Mňam!

Vôňa hneď na prvý nádych - wow. Jemný, ovocný, príjemný aj len na inhalovanie :D. Prvá ochutnávka zakončená slovami: "Ty vole". V skutočnosti je veľmi zaujímavý svojou štruktúrou. Je až krémovo hustý. Veľmi príjemne sladký, ovocný a neskutočne vanilkový. Toto je dokonalý darček (aj keď drahší) ako pre dámy, tak aj pre pánov. V závere je veľmi mierne korenistý, pričom všetko prekrýva výrazne sladko-ovocná chuť. Vizuálne vidno, že sa nejedná o lacný produkt. Jednoznačne by som ho zaradil medzi TOP rumy.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum A.H. Riise Family Reserve je najkvalitnejší počin pochádzajúci od dánskeho lekárnika Riise. Priemerné zrenie rumu je 25 rokov. Ročne sa vyrobí len 3000 fliaš. Aj preto je logicky vyberaný len z najkvalitnejších sudov, aby sa uchovávaľ podľa metódy Solera. Rum reprezentuje ahodná pomarančová aróma a exotické ovocie. Chuť je silná a bohatá s nádychom prírodného cukru, tabaku a pomaranču. Záver je zakončený korenistými chuťami, ktoré sú prepojené so smotanovo sladkou dochuťou. AJ napriek svojej výnimočnej sile 42%, je tento rum veľmi jemný.

O tomto rume sa hovorí, že bol pôvodne určený len pre rodinu lekárnika. A preto by sa pre túto jeho históriu malo k nemu pristupovať s pokorou a maximálnym nadšením.