A.H. Riise Non Plus Ultra

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 42%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek Vek: 30 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu A.H. Riise Non Plus Ultra

Pri izbovej teplote na vôni prevláda alkohol, ale s príjemným podtónom drevnatosti a nasladlého karamelu. Chuť je v začiatku príjemne ostrá a s ľahkým záverom. Na dochuti cítiť melasu, korenie a drevoviny s náznakom pomaranču. Veľmi príjemný rum.

Veľmi príjemná ovocná vôňa, povedal by som, že až karamelová. Výrazný a nie príliš alkoholový záver. V chuti cítiť výrazné ovocie a melasu. Sladkosť pekne prekrýva jemný korenistý záver. Pitie je lahodné a veľmi príjemné. Na moje prekvapenie je medzi všetkými A.H. Riise menší rozdiel ako by som očakával, avšak kvalita je u všetkých veľmi výrazná a táto značka začína patriť medzi moje obľúbené. Ako vhodný by som ho odporučil pre dámy a aj pánov. Tiež je to z pohľadu flaše dokonalý darček aj na špeciálnu príležitosť.

Prečítajte si tiež A.H. Riise Non Plus Ultra 42% verze Very Rare.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Non Plus Ultra je exkluzívnym priemium rumom. Názov Non plus ultra pochádza z herkulových stĺpov, ktoré sa "vyskyttujú" v rímskej mytológii. Voľne sa tento názov dá preložiť aj ako "najlepší, alebo nič". Rum je najstarším rumom z ponuky A.H. Riise. Non Plus Ultra je ručne miešaný rum samotným majstrom na destiláciu. Chuť je elegantná s korenistým buketom a s tónmi melasy, duba, tabaku a pomaranča. Rum má bohatú a ovocnú chuť s náznakmi cédrového dreva, vanilky, karamelu, jemného sherry a pomarančov. Z tohto rumu sa vyrobí ročne len 3000 fliaš.