Dzama Rhum Vanilla

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 43%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Madagaskar
Vek Vek: 3 roky
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu Dzama Rhum Vanilla

Špecifická je ostrá alkoholová vôňa, ktorú sprevádza príjemná vanilková aróma po vanilkovom lusku, ktorý sa celý čas luhuje vo fľaške. Na vôni je aj jemne nasladlý. Po vypití ma prekvapila jeho výrazná ostrosť, ale príjemná po madagaskarskej vanilke. Keď ale zoberieme, že táto jeho vanilková chuť sa v rume ocitla lukovaním vanilkového lusku a nie vďaka vypáleným sudom, tak je to uplne iný profil vanilkovej chuti a arómy na aký môžete človek pri rumoch bežne naraziť. Je to hravé a príjemné. Rum ma celkovo dosť výraznú silu, takže by som ho radil skôr pre pánov na degustáciu.

 

 

Vôňa je silno alkoholová. Po vyprchaní prvých tónov prenikne nádherná vanilková vôňa. Dôvodom bude krásne veľký vanilkový lusk, ktorý je ukrytý priamo vo fľaši. Chuť je v prvom momente opäť silno alkoholová. Odporúčam ho nechať trochu na vzduchu, párkrát zatriasť pohárokom a chute sa rázom menia. Jednoznačne tento rum potrebuje na vzduchu trochu viac času ;), vďaka čomu je chuť bohatá na vanilku a dokonca cítiť aj banány a chuť melasy. Silnejší alkoholový pocit však ostáva, čo môže byť aj temperamentom 43% rumu. Jedná sa viac o chlapskú záležitosť, aj ke'd výrazná aróma vnailky určite poteší aj dámy.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum Vanilla Dzama je 3 ročný rum, vyrobený z pravej trstinovej melasy, ktorý zreje v dubových sudoch, kde sa pred tým nachádzala škótska whiskey. Farba je zlatistá a na vôni a chuti cítiť korenie, pečené banány, vanilku, karamel, citrusy a ovocie. Do každej fľašky sa prídáva pravý vanilkový lusk.

 

Získané medaily:

  • Bronz v International Wine & Spirits Competition v Londýne 2010
  • Strieborná Rum Renaissance Festival Miami 2011