Blue Stamp

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 42%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Maurícius
Vek Vek: Neznámy
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk

Naše hodnotenie rumu Blue Stamp

Na prvé ovoňanie v ňom cítim veľmi  pekne voňavý, prezretý a sladký banán s náznakom karamelu a kandizovaného ovocia, ktoré úvodnú vôňu pekne dokresľuje. V náznakoch cítiť slabučkú korenistosť, ale celá vôna je dômyselne zaoblená do sladkého profilu. Farba rumu je pomerne svetlá, ale to mu vôbec neuberá na temperamente. Pri úvodnom ovoniavaní mu veľmi prospieva čas, ktorý keď mu doprajete, tak sa vôňa rozvinie ešte komplexnejšie a intenzívnejšie do sladkého ovocného profilu. Po dlhšej pauze a po odvetraní sa postupne odkrývajú aj orieškové a drevnatejšie tóny. Stále ale v príjemnom sprievode ovocnej a nasladlej arómy. Chuť je v prvom momente príjemne sladko džúsová, aby následne prešla do orieškovo-korenistejšej chute. Úplný záver rumu vám príjemne rozpálí jeho pikantnosť. Postupne ako chuť rumu odchádza z úst, tak začínate cítiť príjemnú komplexnosť po dreve a karamele. Tá sa napokon pekne otočí do pôvodnej a typickej chuti po trstine.

Za mňa ide aj napriek mierne tažšej profilácii rumu o skvelé pitie. Svojou ovocno-banánovou a sladkou vôňou, či chuťou vyčnieva z radu. Je to jednoducho sladké, voňave a príjemné rumové pitie. Dávam mu 9/10 pomyselných bodov.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum Blue Stamp je autenticky blendovaný rum, ktorý pochádza z ostrova Maurícius. Ide o jedinečný rum so sladkou chuťou a buketom po orieškoch a sušenom ovocí. Rum bol vyrobený za pomoci sudov z južnej Afriky, vďaka čomu sa dostali do rumu prijemné drevnaté tóny. V sudoch kde rum dozrieval sa nachádzalo pôvodne portské víno, takže rum vďaka tomu získal sladký záver po víne.