Appleton Estate 12

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 43%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Jamajka
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na drinkcentrum.sk

Naše hodnotenie rumu Appleton Estate 12

Od tohoto rumu som mal veľmi veľké očakávania. V rumovej komunite je hriechom Appleton neochutnať, o to väčším, ak neochutnáte vlajkovú loď, 12 ročný kúsok z dielne master blendera menom Joy Spence. Kombinácia jamajky a pot still je skvelá. Vo vôni cítim exotické ovocie, drevo, dub, korenie, vanilku, karamel. Je fajn ho nechať trochu nadýchať na „čerstvom vzduchu“, pôžitku z vôni to len pomôže. Otvorí sa, zjemní, už nie je taká ostrá alkoholová. Chuť je primárne karamelová, na jazyku trochu pichá jemnou štipľavosťou. Ale takým tým správnym spôsobom, nie surovo liehovým. Chce to pár sekúnd v ústach a ukáže sa drevo, vanilka, citrusy, kakao, med, škorica. Ako keď pečiete vianočné medovníky. Záver je taký, aký by ste očakávali od 43% nedosladeného rumu. Stredne dlhý, výrazný, stále mám na jazyku karamelové telo rumu. Appleton Estate 12 yo určite ochutnajte, je to Rum s veľkým R. Mimochodom, viete ako spoznáte dobrý bar? Že ho majú v ponuke. Moje hodnotenie je 8,5/10.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Rum pochádzajúci z Jamajky. Destiluje sa v tradičných medených nádobách. Appleton Estate Rare Blend je vynikajúca zmes rumov, z ktorých mnohé starli najmenej 12 rokov v dubových sudoch.

Farba rumu je stredne medená. Appleton má veľmi zaujímavú vôňu surovej cukrovej trstiny, kombinovanej s višňami v čokoláde. Chuť je doplnená o tóny pečeného gaštanu a harmančeka s ľahko trieslovým, ostrým, suchým a stredne plným telom. Jasne citeľné sú akcenty zrelých banánov, karamelovej omáčky, arašidov, čierneho čaju a mentolu.

Appleton Estate Rare Blend je jednoducho sofistikovaný, zrelý rum s množstvom vyzretého charakteru.

Popis iného predajcu: Rum destilovaný v tradičných kotlíkových destilačných prístrojoch a následne namiešaný z rumov starších ako 12 rokov. Zlatá medaila z roku 2008 na International Spirits Challenge Farba: žiarivo bronzová Vôňa: vlašských orieškov, muškátového orieška, pomarančovej kôry a vanilky Chuť: maslového cukríka, tmavého cukru. Horko-sladké zakončenie, veľmi príťažlivý rum.