Santos Dumont XO

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Brazília
Vek Vek:
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Santos Dumont XO

Vôňa je až prekvapivo "chutne" nasladlá až kakaovo-karamelová. Jemná a nevtieravá vôňa ho radí medzi silných kandidátov na mojom pomyselnom rebríčku TOP rumov. Ide o jemné a lahodné pitie, ktoré chutí smotanovo a až maslovo. Na dochuti je cítiť jemný náznak karamelu. Toto je veľmi dobré dezertné pitie, ako keby parumované, ale veľmi vyvážene a  príjemne.

Výrazná ovocná vôňa po citrusoch a čerstvom ovocí. Svieže ľahké tóny bez výrazného alkoholu, čo je veľmi pozitívne a pritiane si tak aj ženské publikum. Chuťovo až neskutočne vyvážený, príjemne sladký s ovocnými tónmi a náznakom vanilky. Po prečítaní popisu by som dokázal identifikovať najzaujívejšiu a to kokosovú arómu, ktorú som pred tým nevedel, k čomu mám priradiť. Vynikajúce pitie.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ide o limitovanú edíciu super premium rumu, ktorý je vyrábaný so 100% čistej panenskej cukrovej trstiny. Táto trstina zrela podľa špeciálnej metódy trojitého zrenia v starých drevených sudoch po sherry PX, portskom víne a bourbone. Každú sud sa vyberá špeciálnym výberom a ručne tento rum fľaškuje Master distiller. Rum ma príjemný maslový profil na jazyku. Chuť je zamatovo jemná s príjemnou sladkou pachuťou a tónmi po kokose a vanilke. Rum sa tvorí len v limitovanom množstve, čomu napovedá aj číslovenie každej flľašky, kde sa uvádza číslo súdka z ktorého rum pochádza. Chuť a vôňa by sa dala charakterizovať ako medová, kokosová, anananásová, kvetinová a po slivkách.