Matusalem Gran Reserva 15

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek Vek: 15 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Matusalem Gran Reserva 15

Vo vôni je cítiť silnejší alkoholový úvod a stopy karamelu, ktorý sa na chuti vytráca. Rum je jemný na pitie a mierne nasladlý a drevnatý. Celkovo ale príjemný. Chuťovo patrí tento rum medzi tie menej alkoholovo silní, ale s príjemným drevnatým záverom. Jeden z mála rumov, ktorého drevnatá dochuť je jeho najlepšou vlastnosťou. V hrdle je výraznejšie pikantný, takže ho ocenia skôr silnejšie nátury.

Veľmi milé prekvapenie. Rum má sladkú melasovú vôňu. Chuťovo je trochu korenistejší a alkoholovejší. Napriek tomu ale ide o príjemné pitie. Trpká, zemitá až drevnatá chuť,  bude oveľa viac chutiť pánom, aj keď ženy si určite tiež k nemu nájdu svoju cestu. Je to príjemné popíjanie na večer.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Tento prémiový kubánsky rum bol prvý krát vytvorený v roku 1872. Vyrába sa s 3 násobnou destiláciou a zreje v kvalitných dubových sudoch. Jeho názov bol odvodený zo španielskeho príslovia, ktorý naznačuje že destilát je taký starý ako bola biblická postava Matuzalem. Je veľmi jemný, suchý, korenistý a so sladkastou dochuťou. Vyrába sa metódou Solera, čo znamená, že ide o jedinečné miešanie rozne starých sudov, pričom najstaršia zložka má až 15 rokov.