Captain Morgan Spiced

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 35%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Jamajka
Vek Vek: 1 rok
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk
Zistiť cenu
na drinkcentrum.sk

Naše hodnotenie rumu Captain Morgan Spiced

Hneď v úvode treba spomenúť, že rum svoju farbu získal najmä domiešavaním karamelu, ktorúé slúži v tomto rume ako farbivo. Pri izbovej teplote je stredne silný na svojej vôni a cítiť výraznú karamelovú arómu. Tú ako spomínam v úvode možno prisudzovať dofarbovaniu za pomoci karamelu, čo umocňuje jeho karamelovú vôňu oproti nedofarbovaným "bratrancom". Na jazyku je výrazne alkoholový, ale dochuť je príjemne pikantná. Alkoholový podiel (35%) patrí medzi tie slabšie, ale typická je jeho korenistosť, ktorá jeho silu umocňuje.

Kráľ všetkých párty. Chuťovo veľmi univerzálny a vyvážený. Pravda však je, že je bez zábavy :). Myslím tým, že je univerzálny až natoľko, že v ňom ťažko hľadat iné zaujímavé chute. Je však dokonalým partnerom do miešaných nápojov. Napriek nižšiemu obsahu alkoholu je dosť ostrý, čo bude chutiť najmä pánom. Drinky však určite pozitívne ohodnotia aj dámy. Po alkoholovom nástupe príjemne prekvapí jemne nasladlá chuť. Vo výsledku možno povedať, že nie je prehnane korenistý.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ide o rum, ktorého základ je založený na portorickom rume, ktorý je plný štruktúry, veľmi jemnej chuti s karamelovým buketom a nádhernou farbou. Tento rum zreje celý rok v dubových sudoch, kde je obohacovaný unikátnou a tajnou zmesou korenia a bylín.

Vôňa je plná vanilky, ktorú strieda korenie a dubové tóny.