Doorly's 14 ročný

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 48%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Barbados
Vek Vek: 14 rokov
Určenie Pre mužov
Zistiť cenu
na alko90.sk

Naše hodnotenie rumu Doorly's 14 ročný

Maximálna kvalita za normálne peniaze? Rozhodne 14 ročné Doorly's.

Ak ste milovníkom kvalitného rumu, túto značku určite poznáte. Je to niečo ako sériová výroba jednej z najznámejších páleníc na svete - Foursquare. Tá vyrába svoje limitované ročníkové edície rumov v sudovej sile (okolo 60% ABV), ktoré síce zaslúžene žnú úspechy, no vďaka svojej popularite medzi priekupníkmi sú prakticky okamžite vypredané (až na pár výnimiek) a ich uvádzacia cena (niekde na úrovni 100 €) sa v priebehnu niekoľkých dní násobí. Bežný človek potom nemá šancu ochutnať (jedine miniatúrky). A teraz sa dostávame naspäť k Doorly's. Tieto rumy sú to, čo chcete ochutnať, ak máte nervy na vysoké ceny a dostupnosť Foursquare rumom. A teda hlavne topku tejto rady, 14ročný.

Pitie rumu Doorly's 14y beriem ako vstup mladého chlapca medzi dospelých, veľkých, rešpektovaných chapov. Je to rum namiešaný zo 14 ročných rumov (všetky rumy v blende zreli celých dlhých 14 rokov). Má 48% silu, ktorá sa prejavuje vo vôni aj chuti. Aróma citrusov, dreva, tabaku, vanilky pôsobí na prvý pohľad veľmi sladko. Dlhšie čuchanie odhalí aj škoricu a exotické korenia. A teraz k chuti. Telo rumu je skvelé, okamžite cítim silu (ktorá síce má ešte ďaleko od sudovej sily 60%, ale prejavuje sa dostatočne). V prvom momente sa zameriavam na výrazné suché drevo a vaniku, no po ďalšom a ďalšom ochutnaní tých chutí vyskakuje množstvo. Oriešky, kokos, zázvor, trstina a melasa. Dozvuk je dlhý a hrejivý, korenistý, suchý. A po chvíli budete chcieť ďalší dúšok. Fantastický rum, za mňa 9/10.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

14-ročný rum Doorly's vyrába RL Seale & Co, jedna z najstarších spoločností na Barbadose. Vyrába sa v liehovare Rums Foursquare, ktorý sa nachádza na miernych južných svahoch údolia sv. Juraja vo farnosti sv. Filipa.

Chuť a vôňa: VANILKA, POMARANČOVÁ KÔRA, TROPICKÉ OVOCIE