Flor de Caña Centenario 12 Slow Aged

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Nikaragua
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Flor de Caña Centenario 12 Slow Aged

Alkoholová vôňa prichádza až s odvetraním v pohári. Vo vôni cítiť cukrovú melasu s miernou korenistou arómou a jemným karamelom. Na chuť je príjemne korenistý, ale alkoholovo silnejší. Chuťovo by som ho radil medzi tie stredne výrazné rumy pre ľudí, ktorí nehľadajú sladkosť, alebo neutralitu na jazyku. Pikantné telo a alkoholová sila je skôr vhodná pre pánov ako dámy :). Pikantný úvod a polosladký záver je pre tento rum asi najtypickejším poznávacím znakom.

Alkoholovo citrusová vôňa. Vôňa nie je výrazne silná. Chuťovo jemný a príjemný na pitie. U ňa chuťovo nie je veľmi špecifický. Veľmi jemne korenistý v závere. Alkohol cítiť tiež len mierne. Trpký korenistý záver. Baví ma jeho ľahká chuť. Dobre sa popíja, čo by vyhovovalo na rôzne udalosti, či už pre pánov, ako aj dámy. Všetko umocňuje nádherná fľaša.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Tento červenojantárový rum je vznešený a elegantný. Odporúča sa vychutnávať priamo na kockách ľadu, alebo s kvapkou vody či sódy. Ohodnotený 90-95 magazínom Wine Enthusiast v roku 2004, výherca 13-tich medzinárodných ocenení, tento 12-ročný rum je zhmotnenou históriou. Paleta chutí je polosladká, oplýva nugátom a mandlovým maslom, melasou a sherry, zakončuje sa pikantným korením, tmavým karamelom a rozpúsťa sa vo vypálenom dube.