Ron Abuelo Anejo 12 Anos

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Panama
Vek Vek: 12 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na heureka.sk
Zistiť cenu
na drinkcentrum.sk

Naše hodnotenie rumu Ron Abuelo Anejo 12 Anos

Vôňa je príjemne ľahko alkoholová so sladkastými tónmi a výraznou "vrstvou" vanilky. Pripomína mi to niečo medzi nasladlou whisky a portským vínom. Chuť je výborná hrozienková. Je výraznejšie nasladlý s drevnatým koncom, ktorý pravdepodobne získal od sudov v ktorých dozrieval. Cítiť v ňom jemnú dymovú chuť, kotorá je síce špecifická, ale pekne s ahodí ku jeho profilu chutí. Kedže je rum nasladlý a veľmi príjemný na jazyku, tak určite patrí medzi tie univerzálnejšie, ako pre pánov, tak aj pre dámy, ktoré si pochutia na kvalitých rumoch.Ľahko kĺže po hrdle, takže chutou patrí medzi tie ľahšie piteľné rumy.

Príjemná nasladlá vôňa. Osobne by som ju prirovnal k portskému. Prenikavá vôňa hrozienok, až sliviek určite zaujme. Na chuti je veľmi ľahodný, jemný a prekavapivo sladký. V neskorsích tónoch prenikajú silné chute po tebaku, čo z neho robí veľmi temperamentný rum. Veľmi zaujímavá je aj jeho konzistencia, ktorá je doslova hladká, vďaka čomu sa krásne pije. Chuťový profil ulahodí pravdepodobne každému, ale vďaka zakončeniu skôr do dymových chutí bude chutiť dámam o čosi menej.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Ron Abuelo Aňejo je rum vytvorený z ušľachtilej Panamskej trstiny. Rum ako taký dozrieva výhradne v najkvalitnšjeích dubových sudoch. Je vyrábaný podľa najlepšej tradície rodiny Varela. Jeho charakteristickými črtmi sú jemnosť a komplexnosť chutí. Vôňu sprevádza sladké drevo a karamelové tóny. Chuť je sladká ovocná, veľmi jemná a vyvážená.