Bumbu Original Rum

Druh rumu Korenený rum, Obsah alkoholu: 35%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Barbados
Vek Vek: 15 rokov
Určenie Pre mužov Pre ženy
Zistiť cenu
na alko90.sk
Zistiť cenu
na redbear.sk

Naše hodnotenie rumu Bumbu Original Rum

Vôňa tohto rumíku je výrazne ovocná až banánová a príjemne sladká. Aj napriek svojim len 35%, je veľmi príjemný na ovoniavanie a o to viac jemný na chuti. Práve jeho chuť je príjemne hladká a nasladlá s výrazným prevyšovaním ovocných tónov. Svojim zložením na chuti možno vyhlásiť, že ide o dezertnejší rum. Za mňa si zaslúži vysoké hodnotenie v pomyselnej stupnici 8/10. Dochuť je príjemne osviežujúca, takže po sladkastom úvode a rovnako osviežujúcom závere je toto rozhodne stávka na istotu. Jeho ochutnávaním a kúpou rozhodne nič nepokazíte.

Vôňa asi jedna z najkrajších. Prenikavá ovocná, skoro žiadny alkohol čo môže byť aj vďaka tomu, že má málo percent alkoholu. Chuť je nádherne jemná a silno banánová. Je to jemný rum, s nižším obsahom alkoholu, čo môže vyhovovať hlavne dámam. Aj keď pánov tiež určite uspokojí. Za mňa absolútna spokojnosť.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Najstaršia zložka tohto rumu zreje až úctyhodných 15 rokov. Pôvodna receptúra datuje svoju históriu od obdobia v 16. a 17. storočí. Pôvodní obyvatelia regiónu, z ktorého pochádza tento rum nazývali Bumbu, čo v preklade znamená "jemný". Jeho receptúra sa zachovala až do dnes. Aj preto ho možno hodnotiť ako najjemnejší rum na svete. Neobsahuje žiadne konzervanty, alebo chémiu. Moderné spracovanie tejto zmesi pozostáva z cukrovej trstiny pochádzajúcej z 8 krajín - Belize, Brazília, Dominikánska republika, Slavádor, Guyana, Honduras, Barbados a Kostarika. Rum v sebe prepája okrem cukrovej trstiny aj kvalitnú zmes korenín, ktorých zloženie je samozrejme prísne tajné. Rum sa destiluje na Barbadose a dozrieva v sudoch po bourbone.