Michlers Rum Jamaican

Druh rumu Tmavý rum, Obsah alkoholu: 40%
Krajina pôvodu Krajina pôvodu: Jamajka
Vek Vek: 5 rokov
Určenie Pre mužov

Naše hodnotenie rumu Michlers Rum Jamaican

Pekná sladká cukrová vôňa po karamele. Príjemne v ňom cítiť trstinu. Rumové vône s malým nádychom alkoholu sú špecifikom tohto rumu. Na chuť je drevnatý, čo je pravdepodobne dedičstvo po sude v ktorom dozrieval. Je výrazne suchý, až ostor pikantný, čo v ňom vytvára príjemný profil. Na druhú stranu je výrazný po ťažko určiteľných dochutiach, ktoré sa nedajú identifikovať. Po dopití zanecháva v ústach suchý pocit, ktorý človeka "núti" piť stále viac.

Rum je príjemne neutrálne voňajúci. Je ale pravda, že nie je úplne výnimočná. Vonia jemne nasladlo a alkohol extra neprekáža. Chuťovo je na mna príliš ostrý. Náznaky ovocných tónov hľadať len ťažko. V pomere k cene je chutový profil dobrý. Radil by som ho k priemernejším rumom. Určite však neurazí a je rozumnou voľbou v prípade kupovania prvých prémiových rumov. Ako darček by som tento rum určite odporúčal najmä pánom.

Čo o rume hovorí výrobca / distribútor

Jamajský rum, ktorý pochádza od Albert Michler Distillery sa destiluje metódou Pot Still. Ide o blend jednotlivých rumov, ktoré následne zrejú v sudoch z bieleho sudu po dobu 5 rokov. Často sa u barmanov využíva ako súčasť miešaných nápojov. Odporúča sa piť pri izbovej teplote, alebo s ľadom. Vôňa by mala byť cítiť po vanilke a opálenom dreve. Chuť je typicky cítiť po melase, vyzretom dreve a hrozne.